Logo
no powder day: 8:00 - 16:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Tube & Tree
14.05.2020
Tube & Tree
Matej Nedorolik a jeho sezónny edit Tube & Tree, v ktorom zachytáva svoje mega skills na doske Arbor Draft aj napriek slabšej sezóne na sneh zakončeno... čítať celé
Východ slnka na Ďumbieri 2019
23.09.2019
Východ slnka na Ďumbieri 2019
Krátke video, ktoré zachytáva magický okamih z jedného januárového rána na hrebeni Ďumbiera (2043 m) pri východe slnka a nasledovný snový zjazd na spl... čítať celé
Belgicko, leto 2018
02.08.2018
Belgicko, leto 2018
Výlet do belgickej haly s krytou zjazdovkou a parkom čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Splitboarding
Čo je to splitboarding

O splitboardingu je v našom jazyku stále málo dostupných informácii. Natočili sme preto krátke video pre ľudí, ktorých by zaujímalo čo to splitboarding je a ako taký splitboard vyzerá. Veríme, že pre záujemcov o tento šport bude video prínosom. 

Splitboardová úprava (DIY)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ručná úprava klasických snowboardov na splitboardy za použitia profesionálnych komponentov. Naším cieľom je ušetriť starosti a čas a sprístupniť splitboarding mladým ľuďom a všetkým, ktorí by oň mali záujem.

 

Každá úprava je robená namieru s individuálnym prístupom a kladením dôrazu na kvalitu a funkčnosť. Ak sa rozhodnete pre našu splitboardovú úpravu, môžete ušetriť viac ako polovicu nákladov na splitboarding a dosiahnúť plnohodnotný zážitok z tohoto športu.

Pri akýchkoľvek nejasnostiach Vám radi vysvetlíme a poradíme, čo by bolo pre Vás najlepšie. Stačí nás kontaktovať mailom alebo telefonicky. 

Vlastnosti snowboardu 

Splitboard je možné spraviť z akejkoľvek dosky. Kvôli jazdným vlastnostiam je vhodnejšie použiť tvrdší typ, idealnejší na freeride. Čo sa týka materiálu, vhodnejšie sú snowboardy s dreveným jadrom. Pri starších doskách sa v jadre nachádzaju rôzne náhrady, ktoré nemusia mať dostatočnú pevnosť. Jediná podmienka pre úspešnú úpravu je samotná hrúbka snowboardu, ktorá by nemala v najtenšom bode byť menšia ako 9 mm (netýka sa špičky a päty). 

Viazanie 

Na splitboard je možné použiť klasické snowboardové viazanie alebo originálne splitboardové viazanie. Pri klasickom viazaní je výhodou nižšia cena, no znižuje sa kontrola a odozva splitboardu počas jazdy. Ďalšou nevýhodou je vyššia hmotnosť kompletu kvôli nutnosti použitia redukcií pod viazanie. 

 

Originálne splitboardové viazanie je oproti klasickému oveľa ľahšie a ovládateľnosť splitboardu počas jazdy je podstatne kvalitnejšia. Jedinou nevýhodou sú vyššie ceny splitboardových viazaní. 

Cena splitboardovej úpravy 

Jedna znašich splitboardových úprav úplne nového snowboardu a rozpis cien použitých komponentov pri tejto doske.

 

Informácie o nás
Informácie o produktoch
Kde nás nájdete
Kontakty
no powder day: 8:00 - 16:00
Vlastníkom obsahu a prevádzkovateľom e-shopu www.brl.sk je MAF trade s.r.o. IČO: 53046234, zapísaná v OR Okr.súdu Banská Bystrica vložka č.: 38683/S
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk