Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

KONTAKTY

Bord N Roll
Obrancov mieru 1494
96212 Detva
tel: +421 915 526 805; +421 918 612 965
bordnroll@gmail.com

AKCIA

naša cena 199,00 EUR
naša cena 89,00 EUR
naša cena 499,00 EUR

DOPREDAJ -33%

naša cena 199,00 EUR
naša cena 86,00 EUR
naša cena 51,00 EUR

Splitboarding
Čo je to splitboarding

O splitboardingu je v našom jazyku stále málo dostupných informácii. Natočili sme preto krátke video pre ľudí, ktorých by zaujímalo čo to splitboarding je a ako taký splitboard vyzerá. Veríme, že pre záujemcov o tento šport bude video prínosom. 

Splitboardová úprava (DIY)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ručná úprava klasických snowboardov na splitboardy za použitia profesionálnych komponentov. Naším cieľom je ušetriť starosti a čas a sprístupniť splitboarding mladým ľuďom a všetkým, ktorí by oň mali záujem.

 

Každá úprava je robená namieru s individuálnym prístupom a kladením dôrazu na kvalitu a funkčnosť. Ak sa rozhodnete pre našu splitboardovú úpravu, môžete ušetriť viac ako polovicu nákladov na splitboarding a dosiahnúť plnohodnotný zážitok z tohoto športu.

Pri akýchkoľvek nejasnostiach Vám radi vysvetlíme a poradíme, čo by bolo pre Vás najlepšie. Stačí nás kontaktovať mailom alebo telefonicky. 

Vlastnosti snowboardu 

Splitboard je možné spraviť z akejkoľvek dosky. Kvôli jazdným vlastnostiam je vhodnejšie použiť tvrdší typ, idealnejší na freeride. Čo sa týka materiálu, vhodnejšie sú snowboardy s dreveným jadrom. Pri starších doskách sa v jadre nachádzaju rôzne náhrady, ktoré nemusia mať dostatočnú pevnosť. Jediná podmienka pre úspešnú úpravu je samotná hrúbka snowboardu, ktorá by nemala v najtenšom bode byť menšia ako 9 mm (netýka sa špičky a päty). 

Viazanie 

Na splitboard je možné použiť klasické snowboardové viazanie alebo originálne splitboardové viazanie. Pri klasickom viazaní je výhodou nižšia cena, no znižuje sa kontrola a odozva splitboardu počas jazdy. Ďalšou nevýhodou je vyššia hmotnosť kompletu kvôli nutnosti použitia redukcií pod viazanie. 

 

Originálne splitboardové viazanie je oproti klasickému oveľa ľahšie a ovládateľnosť splitboardu počas jazdy je podstatne kvalitnejšia. Jedinou nevýhodou sú vyššie ceny splitboardových viazaní. 

Cena splitboardovej úpravy 

Jedna znašich splitboardových úprav úplne nového snowboardu a rozpis cien použitých komponentov pri tejto doske.