Logo
no powder day: 8:00 - 16:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Splitboarding
Čo je to splitboarding

O splitboardingu je v našom jazyku stále málo dostupných informácii. Natočili sme preto krátke video pre ľudí, ktorých by zaujímalo čo to splitboarding je a ako taký splitboard vyzerá. Veríme, že pre záujemcov o tento šport bude video prínosom. 

Splitboardová úprava (DIY)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ručná úprava klasických snowboardov na splitboardy za použitia profesionálnych komponentov. Naším cieľom je ušetriť starosti a čas a sprístupniť splitboarding mladým ľuďom a všetkým, ktorí by oň mali záujem.

 

Každá úprava je robená namieru s individuálnym prístupom a kladením dôrazu na kvalitu a funkčnosť. Ak sa rozhodnete pre našu splitboardovú úpravu, môžete ušetriť viac ako polovicu nákladov na splitboarding a dosiahnúť plnohodnotný zážitok z tohoto športu.

Pri akýchkoľvek nejasnostiach Vám radi vysvetlíme a poradíme, čo by bolo pre Vás najlepšie. Stačí nás kontaktovať mailom alebo telefonicky. 

Vlastnosti snowboardu 

Splitboard je možné spraviť z akejkoľvek dosky. Kvôli jazdným vlastnostiam je vhodnejšie použiť tvrdší typ, idealnejší na freeride. Čo sa týka materiálu, vhodnejšie sú snowboardy s dreveným jadrom. Pri starších doskách sa v jadre nachádzaju rôzne náhrady, ktoré nemusia mať dostatočnú pevnosť. Jediná podmienka pre úspešnú úpravu je samotná hrúbka snowboardu, ktorá by nemala v najtenšom bode byť menšia ako 9 mm (netýka sa špičky a päty). 

Viazanie 

Na splitboard je možné použiť klasické snowboardové viazanie alebo originálne splitboardové viazanie. Pri klasickom viazaní je výhodou nižšia cena, no znižuje sa kontrola a odozva splitboardu počas jazdy. Ďalšou nevýhodou je vyššia hmotnosť kompletu kvôli nutnosti použitia redukcií pod viazanie. 

 

Originálne splitboardové viazanie je oproti klasickému oveľa ľahšie a ovládateľnosť splitboardu počas jazdy je podstatne kvalitnejšia. Jedinou nevýhodou sú vyššie ceny splitboardových viazaní. 

Cena splitboardovej úpravy 

Jedna znašich splitboardových úprav úplne nového snowboardu a rozpis cien použitých komponentov pri tejto doske.

 

Prevádzkovateľom e-shopu www.brl.sk a majiteľom obsahu týchto stránok je:
Spoločnosť MAF trade s.r.o., so sídlom M.R. Štefánika 892/32, Detva, IČO 53046234, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Banská Bystrica vložka č. 38683/S

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk